Trenutni unos 2,507 recepata u 18 kategorija!
Najnoviji receptiPotrebno je: 6 jaja, 180 gr. šećera, 120 gr. brašna, 60 gr. kakaoa, 80 gr. gustina.
Fil: 280 gr. slatke pavlake 250 gr. čokolade i 1 vanilin šećer. 250 gr. jagoda, 1 šlag .
Priprema: Umutimo jaja sa šećerom dodamo kakao, gustin i brašno dok se smjesa ne sjedini. Okrugli kalup podmažemo sa uljem i brašnom i pripremljenu smjesu istresemo u kalup i pečemo u zagrijanoj rerni na 200 stepeni. Pečenu koru ohladiti i presjeći na 2 dijela.
Fil: Čokoladu otopiti sa slatkom pavlakom. Kada se čokolada otopi skinuti sa šporeta i ostaviti da se ohladi. Ohladjenu čokoladu sa slatkom pavlakom mutimo dok ne postane smjesa pjenasta.
I koru premažemo sa pripremljenim filom na fil stavimo šlag na šlag poredamo jagode pa stavimo drugu koru i cijelu tortu premažemo sa filom. Po želji tortu ukrasiti sa šlagom.
Recept trenutno ima 0 slika.
Recept ima trenutno 0 komentara. Dodaj svoj komentar u meniju sa desne strane.
Dodaj novi recept Kontaktirajte nas u vezi ovog recepta Javi prijatelju za ovaj recept Prikaži u formatu za printanje
Ocjenite recept: Komentarišite recept:
Za prevenciju spama, unesite kod:
Code:
Ostali recepti u ovoj kategoriji:
Punjena torta Kiler torta Šaum torta Torta od oblande sa kokosovim brašnom Internacionalna torta Jagode u torti Torta za zaljubljene Medena orah torta Anja torta Torta sa tri vrste voća Velina torta Torta Jesenji oblak Torta od kestena Torta od bijele čokolade Puding torta sa susamom Djoto torta Mediteran torta Čokoladna uživancija Bijela rada Četverac torta
Recipe Cloud Tags:
Hvala vam, vaši komentari će ubrzo biti pregledani!