Trenutni unos 2,507 recepata u 18 kategorija!
Najnoviji receptiPotrebno je: 250 gr. juneće krtine, 1 kg. raznovrsnog povrća/mrkva, celer, grašak, tikvica, karfiol i dr./, 4 kašike ulja, 2 kašike brašna, 100 ml. mlijeka, so, biber, 1 žumance, 120 ml. kisele pavlake, limun, peršun.
Priprema:Juneće meso isjeći na kockice i kuvati sa vodom dok se meso ne skuva.
U šerpi na zagrijanom ulju pržimo sitno isječen crni luk dodamo isjeckano povrće isječeno na kockice, posolimo pobiberimo i dinstamo oko 10 minuta. Zatim prelijemo sa vodom i kuvamo oko 10 minuta.
Kuvanu junetinu izvadimo iz vode ocijedimo i dodamo u šerpu sa povrćem. U čorbu dodamo grašak i karfiol razlistan na cvjetove.Kuvamo oko 15 minuta.
Na zagrijanom ulju pržimo brašno dodamo 1 kutlaču čorbe promiješamo i istresemo u čorbu. U čorbu sipamo mlijeko promiješamo pa dodamo umućeno žumance sa pavlakom i 1/2 iscijedjenog limuna,sve promiješamo. Kuvamo oko 5 minuta i sklonimo sa šporeta. Isjeckamo peršun
Recept trenutno ima 0 slika.
Recept ima trenutno 0 komentara. Dodaj svoj komentar u meniju sa desne strane.
Dodaj novi recept Kontaktirajte nas u vezi ovog recepta Javi prijatelju za ovaj recept Prikaži u formatu za printanje
Ocjenite recept: Komentarišite recept:
Za prevenciju spama, unesite kod:
Code:
Ostali recepti u ovoj kategoriji:
Proljećna čorba Juneća čorba sa povrćem Kisela čorba sa jajima Čorba sa karfiolom Teleća čorba Čorba od svježeg povrća Piletina u bijeloj čorbi Krompir čorba Bogata čorba Čorba od krompira Kisela čorba sa paradaiz sosom Čorba sa jagnjećom džigericom Sarajevska čorba Čorba od žare i krompira Krem čorba od šampinjona Čorba sa tikvicama Bela čorba Pileći gulaš Kupus sa piletinom Čorba od mozga
Recipe Cloud Tags:
Hvala vam, vaši komentari će ubrzo biti pregledani!